vpsVirtuálne privátne siete.

Žijeme v rýchlej dobe, kedy sa potrebujem čo najrýchlejšie, stabilne a spoľahlivo pripájať do firmy z domu, od zákazníka, z kaviarne, alebo prepojiť pobočky s centrálou. Všetko, ale musí byť bezpečné, aby nám nejaký „špekulant“ nečítal prenášané dáta už v spomínanej kaviarni.

Na toto slúžia VPN siete, odborne povedané - virtuálna privátna sieť.

Ako to funguje?

Medzi Vaším počítačom, notebookom a firmou sa vytvorí šifrované spojenie. Toto spojenie je zabezpečené jedinečným certifikátom s vysokou šifrou. Táto šifra je jedinečná len pre Váš počítač. Pri pripojení do firmy sa overí pravosť, aktuálnosť a správnosť tohto certifikátu a povolí pripojenie do firemnej siete. Tento certifikát môže byť integrovaný do operačného systému, aby sa nedal odcudziť niekým neoprávneným.

V momente spojenia sa stávate členom Vašej firemnej siete a môžete pracovať, ako keby ste sedeli v práci. Pristupujete k zdieľaným dokumentom, k ekonomickému, či informačnému systému, prípadne tlačiť kolegom na firemnú tlačiareň dokumenty. A pri tomto všetkom práve doma pijete rannú kávičku na terase.

Toto isté platí, ak potrebujete spojiť pobočku s centrálou, prípadne viac pobočiek s centrálou.

Čo je veľmi dôležité a načo sa veľakrát zabúda?
 • Vaša efektivita a rýchlosť reagovať dáva konkurenčnú výhodu, tj. mať prístup k informáciam odkiaľkoľvek.
 • Vaše dáta sú to najcennejšie, čo z pohľadu IT máte a treba sa o ne starať a nedovoliť niekomu cudziemu ani len nazrieť, nieto ich odcudziť.
 • V súčasnej dobe virtuálneho zločinu je potrebné sa chrániť a VPN od nás Vám poskytne vysokú kvalitu ochrany sa výbornú cenu.

Tento článok nie je písaný so zámerom presného technického riešenia.

Ak máte záujem o bližší popis riešenia, neváhajte nás kontaktovať.

Neprehliadnite aj tieto služby z oblasti riešenia IT

  • Audit IT

   Audit IT

   Audit IT. Za svoju históriu práce v IT som sa stretol s firmami, ktoré mali svoje IT v excelentnej kvalite, čo sa týka hardvéru aj softvéru, ale počítačovú sieť mali úplne „zapadnutú prachom“. Alebo naopak, počítačová sieť bola v úžasnom stave, programy boli v najnovších verziách, ale na starých...

  • Bezpečnosť IT

   Bezpečnosť IT

   Bezpečnosť IT. V súkromných firmách alebo štátnych inštitúciách sa veľakrát podceňuje celková bezpečnosť počítačovej siete. Manažér (riaditeľ firmy) v mýlnej predstave zaobstará a nasadí firewall, inštaláciu antivírového softvéru na každý počítač v sieti a takéto riešenie považuje za dostačujúcu...

Začnite s nami práve teraz

6 tipov na zabezpečenie dlhšej životnosti batérie

Chcete vedieť postupy a triky, ktoré Vám zabezpečia dlhšiu životnosť batérie? Zadajte Vaše meno a email a my Vám obratom zašleme tipy, ako môžete udržať životnosť Vašej batérie čo najdlhšie.

* odoslaním potvrdzujem odber noviniek

notebook-odber-6-tipov

Kontaktujte nás, radi Vám odpovieme

Máte nejakú otázku alebo pripomienku? Napíšte nám a hneď, ako to bude možné, Vám odpovieme.

Ak si chcete dohodnúť stretnutie, použite odkaz nižšie - mám záujem o nezáväznú schôdzku.

Mám záujem o nezáväznú schôdzkuDohodnúť termín
schodzka
© Copyright 2016 JRM